ISW описав п'ять основних вимог Кремля для припинення війни з Україною.


Після зустрічі спеціального посланця США Стіва Віткоффа з Володимиром Путіним 11 квітня, російське керівництво підтвердило свої вимоги до України щодо умов миру.
Згідно з інформацією від ISW, Росія вимагає повної демілітаризації України, її нейтралітету, "денацифікації" та зміни уряду.
Однак, російські посадовці також заявляють, що мирна угода повинна включати відмову України від євроатлантичних прагнень і офіційне визнання анексованих Росією територій.
Серед основних вимог Кремля також відмічається виведення українських військ із підконтрольних Києву територій та визнання "Новоросії", що охоплює інші регіони півдня України.
Основні вимоги Кремля
Демілітаризація України
Росія вимагає, щоб чисельність ЗСУ була скорочена до 85 тисяч осіб, а чисельність Нацгвардії до 15 тисяч. Також Росія пропонує обмеження кількості танків і бронетехніки.
Наразі в Україні чисельність військових становить майже 200 тисяч осіб і більше 3 тисяч одиниць техніки.
Зміна влади та "денацифікація"
Кремль вимагає заміни українського уряду і називає його "нелегітимним". Термін "денацифікація" використовується для встановлення проросійського режиму в Києві. Путін заявив, що не визнає жодних угод з чинною владою України.
Відмова від НАТО та інших альянсів
Кремль вимагає внесення змін до Конституції України, які заборонятимуть членство в НАТО та будуть зобов'язувати до нейтралітету. Також вони заборонять укладання військових угод та розміщення іноземних сил на території України.
Територіальні поступки та "Новоросія"
Росія вимагає повного виведення ЗСУ з окупованих областей, включаючи Дніпропетровську, Миколаївську та Одеську області. Вони намагаються прикрити свої претензії під назвою "Новоросія".
Корінні причини війни
Кремль виправдовує свою агресію тим, що НАТО порушило обіцянку не розширюватися на схід. Вони також стверджують, що російськомовні українці дискримінуються в Україні і вони захищають "руський мир".
Незважаючи на заяву про припинення вогню, Росія не збирається відмовлятися від своїх вимог в мирній угоді з Україною. Вони стверджують, що будь-яке припинення бойових дій повинно привести до остаточного врегулювання конфлікту, яке усуне "першопричини" їх вторгнення. В іншому випадку, Росія вважає, що Київ матиме можливість для переозброєння та перегрупування своїх сил.
Читайте також
- В Україні продовжили військовий стан та мобілізацію: нові терміни
- Компенсації за знищене житло: як реалізувати житловий сертифікат через єВідновлення
- Мін'юст підрахував, скільки рішень щодо України ухвалив Європейський суд
- Польща запустить серійне виробництво власних снарядів калібру 155 мм
- Втрати ворога станом на 16 квітня 2025 – Генштаб ЗСУ
- Нічна атака на Одесу: горіли будинки та склади, є постраждалі