"Митний безвіз": оформлено 25,8 тисяч декларацій для транзиту.

Митний безвіз: оформлено 25,8 тисяч декларацій для транзиту
Митний безвіз: оформлено 25,8 тисяч декларацій для транзиту
Україна продовжує збільшувати темпи оформлення товарів за процедурою спільного транзиту з 35 країнами (NCTS). У першому кварталі 2025 року Держмитслужбою було оформлено 25,8 тисяч транзитних декларацій, що на понад 2 тисячі більше, ніж у попередньому кварталі. За даними Міністерства фінансів, це найбільша кількість декларацій за квартал з моменту приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту.
Зокрема, в країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту успішно завершено понад 18,5 тисяч переміщень, розпочатих митними органами України (як митниця відправлення).

У той же час в Україні успішно завершено 7,3 тисяч переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції (як митниця призначення), що в 1,4 рази більше, ніж у попередньому періоді. Всього з початку міжнародного застосування процедури спільного транзиту з 1 жовтня 2022 року Держмитслужбою було оформлено понад 162 тисяч декларацій, з яких 125,7 тисяч - як митниця відправлення і 36,3 тисяч - як митниця призначення. Ці результати свідчать про те, що українські експортери та імпортери активно користуються процедурою спільного транзиту. Щодо забезпечення гарантій під час процедури спільного транзиту, у першому кварталі 2025 року в системі управління гарантіями NCTS було зареєстровано 16 загальних гарантій (97 дійсних станом на початок квітня 2025 року) і 3 556 індивідуальних гарантій (9 217 дійсних станом на початок квітня цього року). Аналіз: Україна показує позитивну динаміку у нарощуванні темпів оформлення товарів за процедурою спільного транзиту з 35 країнами. У порівнянні з попереднім кварталом, кількість оформлених декларацій зросла на понад 2 тисячі. Це свідчить про зростання обсягів міжнародної торгівлі та зацікавленість українських експортерів та імпортерів у використанні спільного транзиту. Також варто відзначити, що в Україні успішно завершено більшу кількість переміщень, розпочатих у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту, що свідчить про високий рівень організації та роботи митниць. Загалом, процедура спільного транзиту стає все більш популярною українськими підприємствами, а система управління гарантіями NCTS також забезпечує надійність та ефективність проведення транзитних операцій.

Читайте також

Реклама