Насильницькі зникнення: хто стає жертвами окупантів у Криму.

Насильницькі зникнення: хто стає жертвами окупантів у Криму
Насильницькі зникнення: хто стає жертвами окупантів у Криму

Українці, які мають прозахідні погляди в анексованому Криму, стають жертвами насильницького зникнення. Таке твердження висловив Олексій Тільненко з "КримSOS". За його словами, більшість осіб, які були знайдені мертвими після зникнення, відкрито висловлювали підтримку України та готовність протистояти російській окупації.

"Щодо деяких людей, які були насильно зникли, окупанти порушили кримінальні справи за фальсифікованими звинуваченнями, і таким чином ці люди стали політичними в'язнями. Але не всім пощастило дійти до суду — іноді їх життя обривалося без будь-якого слідства. Це можна вважати позасудовою розправою", — наголосив Тільненко.

Мотиви та нові випадки зникнень в окупованому Криму

Під час російського вторгнення на територію Криму було зафіксовано 44 випадки насильницького зникнення з метою придушення будь-якого опору. Після 2022 року почали з’являтися нові мотиви: економічні та інформаційні. Іншими словами, викрадання підприємців для викупу та лідерів громадської думки для пропаганди стали частими практиками окупантів, серед яких були й невинні діти.

Крим, як і раніше, залишається місцем, де українці з прозахідними поглядами стикаються з насильницькими заходами з боку окупантів, що призводять до катастрофічних наслідків. Основні мотиви зникнень доповнюються новими формами репресій, що свідчить про загострення ситуації в регіоні та погіршення стану прав людини.

Читайте також

Реклама