Переведення годинника в Україні: з'явилося важливе уточнення про літній час 2025.


Україна вирішує, чи переходити на літній час
Подія, що стосується переведення стрілок годинника, викликає хвилювання серед багатьох жителів України. Але чи варто буде продовжувати цю практику наприкінці березня?
Зазвичай в Україні в березні відбувався перехід на літній час, але у цьому році все змінилося. Торік парламент проголосував за скасування сезонного переведення годинників і запропонував постійний зимовий час з новою назвою "київський час". Депутати обґрунтували цей крок турботою про здоров'я громадян та перевагами для економіки.
Громадська думка розкололася з приводу цього рішення, але воля парламенту залишилася незмінною. Але щоб ці зміни набули чинності, необхідний підпис президента Володимира Зеленського на відповідному документі. Але протягом шести місяців він ще не підписав цей законопроєкт.
Таким чином, якщо президент не підпише законопроєкт до кінця березня, Україна продовжить використовувати стару систему та перейде на літній час. Але якщо він затвердить цей документ найближчим часом, у країні буде запроваджено єдиний постійний "київський час" для всіх регіонів, що повністю усуне необхідність переведення годинників.
Важливо відзначити, що перехід на літній час традиційно не пов'язаний з конкретною датою календаря, а здійснюється в останню неділю березня. У 2025 році це припадає на 30 березня. Відповідно до чинних правил, жителям України потрібно буде перевести годинники на одну годину вперед о 3:00 ночі цього дня, якщо не буде інших офіційних розпоряджень.
Слід зазначити, що практика переходу на літній та зимовий час є поширеною не лише в Україні, але й у багатьох європейських країнах. Ці зміни відбуваються двічі на рік - перехід на літній час навесні та повернення на зимовий (стандартний) час восени.
Питання щодо доцільності переведення годинників спричинює дискусії у багатьох країнах світу. Ті, хто підтримує скасування цієї практики, вказують на негативний вплив на біоритми людини, можливі проблеми зі здоров'ям та незначну економічну вигоду. Тим, хто проти скасування, подобається довший світловий день влітку та традиція, з якої громадяни звикли.
Нагадаємо, нещодавно з'явилася важлива ініціатива щодо літнього та зимового часу.
Читайте також
- Водіям показали ціни на бензин, дизель та автогаз у різних областях: скільки коштують на Київщині та Львівщині
- Приготування пасок: як змінилися ціни на борошно, цукор, яйця та вершкове масло перед Великоднем
- OpenAI представила o3 та o4-mini: Нові флагманські моделі ChatGPT з розширеними можливостями
- Виплати отримали ще не всі: ПФУ звернувся до українців із важливою заявою
- Гідрометцентр повідомив про тепло до +23 на Київщині: коли чекати
- Українцям оновили правила виплат субсидій: кого торкнуться нововведення з середини квітня