Турецька печера стала новим «магнітом» для туристів: у чому її особливість.


У північній турецькій провінції Токат печера Балиджа, відома як Медова печера, привабила туристів цього року своїми природними красотами. Сталактити та сталагміти зачарували тисячі відвідувачів, які приїхали побачити цей унікальний природний пам'ятник, повідомляє Euronews.
Ця печера утворилася в результаті розчинення карстового вапняку протягом багатьох тисяч років. За цей час вона розширилася як вертикально, так і горизонтально. Науковці продовжують досліджувати цю активну геологічну формацію, яка ще продовжує розвиватися.
Згідно з матеріалом, «печера Балиджа в Туреччині була оцінена близько 3,5 млн років, але широка публіка про неї почала дізнаватись нещодавно після того, як її було включено в список світової спадщини ЮНЕСКО. Тільки в 2024 році її відвідали 90 тисяч людей»
Печеру вперше відкрили у 1993 році, і вже через рік був розроблений план для туристів. Внутрішній клімат у печері особливий, з температурою від 17°C до 24°C та повітрям, насиченим киснем, що корисно для людей, які мають проблеми з легенями. Довжина печери становить 68 метрів.
Крім того, у турецькому місті Анталія, група ентузіастів, які цілий рік плавають у морі, зустріла 2025 рік на пляжі Коньяалти.
Читайте також
- Загадка «нержавіючої сталі»: як правильно українською?
- Deep State презентував карту історичних перемог армії УНР
- Ветеран Шепетін пояснив, чому йде в Бюро економічної безпеки
- Міноборони випустило оновлення для застосунку Резерв+
- CNN вперше показав портрет, який Путін передав у подарунок Трампу
- У Санкт-Петербурзі спалахнула масштабна пожежа: деталі