Військова кваліфікація в Польщі — чи можуть призвати українців.
сьогодні, 04:30
759

Журналіст
Шосталь Олександр
сьогодні, 04:30
759

У мережі з'явилися чутки про те, що кілька сотень тисяч громадян, які проживають у Польщі, можуть направити на проходження війкової кваліфікації, яка є аналогом української ВЛК. На тлі таких чуток у користувачів соцмереж виникло питання, чи можуть зобов'язати до такої процедури українців, які проживають у цій країні або навіть отримали її громадянство.
У коментарі ТСН розповів посол України в Республіці Польща Василь Боднар.
Що таке військова кваліфікація та кого вона стосується
Військова кваліфікація — щорічна обов'язкова перевірка стану здоров’я та готовності до військової служби. Метою процедури є оновлення військового обліку та з'ясування, наскільки населення придатне до служби фізично та психологічно. У 2026 році військова класифікації триватиме від лютого до кінця квітня. До неї планують залучитися 235 тисяч громадян — на п'ять тисяч людей більше, ніж було минулого року."Це зумовлено розширенням груп громадян, які підлягають перевірці, зокрема, додалися нові категорії жінок і спеціалістів. Інші аспекти процедури суттєво не змінилися", — пояснив диплом.
Обов'язково мають пройти військову кваліфікацію:
- чоловіки 2007 року народження (базовий "призовний" вік); - чоловіки 2002–2006 років народження, які раніше не проходили кваліфікацію та не мають остаточно визначеної категорії придатності; - громадяни, яких визнали непридатними у 2024–2025 роках (йдеться про тих, у кого термін непридатності спливає раніше, ніж завершиться кваліфікація у 2026 році); - добровольці віком 18+; - ті, кому до кінця 2026 році виповнюється 60 років.Крім того, як мобілізаційний ресурс можуть розглядати:
- жінок 1999–2007 років народження, які мають професійні кваліфікації та придатні до служби; - студенток, які у 2025–2026 навчальному році закінчують навчання за важливими для оборони спеціальностями чи професіями. Головним завданням військової кваліфікації є актуалізація даних про людей, яких можна залучати до захисту держави. Після кваліфікації кожного учасника фіксують у військовому обліку, вносять дл пасивного резерву та надають йому початкове військове звання. У подальшому цих людей можуть мобілізувати на військові навчання, а в разі надзвичайних ситуацій призвати на службу.Чи треба проходити військову кваліфікацію українцям, які перебувають у Польщі
За словами Василя Боднара громадян України, які тимчасово проживають у Польщі, ця вимога не стосується. Інша річ, якщо людина має польське громадянство."Українці, які отримали громадянство Польщі, підпадають на загальних підставах (під проходження військової кваліфікації, — Ред.), якщо входять до списку тих, кого це стосується", — зазначив посол.Нагадаємо, у 2026 році Міністерство оборони Польщі планує розгорнути масштабну кампанію з військової кваліфікації. До перевірки можуть залучити до 235 тисяч громадян. Також ми повідомляли, що в Польщі можуть змінити умови в'їзду для іноземців. Зокрема, це стосуватиметься громадян України. Українці, які проживають тимчасово у Польщі, не обов'язкові до проходження військової кваліфікації, але ця процедура може стосуватися тих, хто отримав громадянство цієї країни. Ситуація вимагає уважного стеження та визначення певних вимог щодо перебування іноземців у Польщі найближчим часом.
Читайте також
- Готували удар по селітрі у порту Одещини — затримано агентів ФСБ
- Справа Шабуніна — ДБР провело обшуки у матері "Джуса"
- РФ атакувала польський завод у Вінниці — Сикорський відреагував
- Ізраїль атакував будівлю міноборони Сирії — вибух потрапив в ефір
- Мобілізація із побиттям у Миколаєві — ДБР відкрило справу
- Рада збільшила чисельність СБУ та її бойового підрозділу